Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako urobiť z dieťaťa rukojemníka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A čo zavrieť oboch rodičov? Spolu, samozrejme. Dcéra by ich mohla pravidelne navštevovať, a rozprávať im, ako je jej dobre, keď jej dajú pokoj.
 
Hodnoť

Celé vyjadrenie otca pre RTVS

Dostalo sa mi - vyjadrenie otca pre rtvs
Vážená pani redaktorka,

zasielam Vám svoje vyjadrenie k prípadu mojej dcérky:

Odvolávam sa na odporučenie Orgánu sociálne-právnej ochrany detí aj na odmietavé stanovisko Verejnej ochrankyne ľudských práv ČR sa k veci vôbec nevyjadrovať, pretože sa jedná o maloleté dieťa s čím sa plne stotožňujem, táto kauza a jej zverejňovanie veľmi ubližuje iba mojej dcérke. Odvolávam sa ďalej na prešetrenie prípadu Ministerskou spravodlivosti ČR p.Benešovou, kde v jej liste pre pána prezidenta ČR a pana Babiša je a síce iba čiastočne, okrajovo naznačené, prečo Krajský súd rozhodol, tak ako rozhodol. Krajský súd mal ku svojmu rozhodnutiu k dispozícii okrem iného i obrovské množstvo dôkazov, množstvo skutočných znaleckých posudkov (nie vykonštruované jednostranné lekárske správy zverejnené matkou) a podobne, kde celý obsah posudkov, napríklad na matku, zverejniť nemôžem, no verejnosť by bola veľmi prekvapená, čo sa v nich v skutočnosti uvádza. Nemôžem sa nijako vyjadrovať na lživé tvrdenia matky, najmä kvôli ochrane svojich detí. Čo uverejniť však môžem, je to, že okrem iného z rozsudku Krajského súdu vyplýva, že matka chcela sama umiestniť moju dcéru, a to bez môjho vedomia už dňa 15.05.2019 do predmetného Krízového centra, na čom bola dokonca už aj s týmto Krízovým centrom dohodnutá, a to už hneď po rozsudku prvostupňového súdu zo dňa 10.04.2019, kde tento rozhodol o zverení do mojej okamžitej výlučnej starostlivosti priamo. Na pojednávaní Krajského súdu s umiestnením do Krízového centra matka sama opakovane súhlasila!!! V bulvárnych článkoch boli uvádzané lži a vykonštruované nepravdy. Žiadnemu z médií žiaden z otcov detí tejto matky nedal súhlas na uverejnenie akýchkoľvek údajov týkajúcich sa najmä ich detí, fotografií, nahrávok, videí a podobne.

Niekoľko rokov som sa nemohol domôcť svojich práv, ale nikdy som sa nevzdal svojho dieťaťa, ktoré bolo bezprostredne v ohrození u matky aj podľa znalcov. Týmto vyzývam všetkých otcov, ak svoje deti naozaj ľúbia a vedia, že sa dieťa u nich bude mať lepšie ako u matky pri rozvodových konaniach, aby nevzdávali boj o svoje dieťa aj napriek nekalým praktikám niektorých matiek, pretože dieťa má právo na obidvoch rodičov a potrebuje ich oboch a nie len matku. Ja nie som jediný otec, ktorý sa súdi o svoju dcérku tejto matky... Dodávam už len, že všetci otcovia detí tejto matky majú podobné "skúsenosti" s touto matkou v porozvodových bojoch či ešte za spolužitia s touto osobou.

Informujem taktiež médiá, že moja dcérka je v Krízovom centre v absolútnom poriadku či psychickom i zdravotnom, a priam okamžite sa adaptovala.

Nakoľko prebieha rozsiahle vyšetrovanie políciou pre možný trestný čin ohovárania závažným spôsobom, sa viac vyjadrovať ani pre žiadne iné médiá nemôžem až do skončenia vyšetrovania.

Dávam Vám súhlas ku zverejneniu vyššie uvedeného môjho vyjadrenia. Nedávam však ani Vašemu médiu súhlas so zverejňovaním akýchkoľvek mojich osobných údajov či údajov mojej rodiny vrátane mojej dcérky, zverejňovaní fotografií, videí, audionahrávok, miesta môjho bydliska či pracoviska, obťažovaniu Vašimi reportérmi, kvôli ochrane mojich osobnostných práv, mojej osoby ale najmä ochrane mojich detí.

S úctou

Otec
 
Hodnoť

 

Dúfam, že ľudia konečne pochopia, že pravda je niekde inde, a nie ako to prezentuje matka a stará matka Alexie...! Keby matka nemala čo skrývať, tak zverejní celý rozsudok, a nie iba začiatok a koniec, kde nie su uvedené dôvody, prečo súd rozhodol tak, ako rozhodol..!!!... len bohužiaľ ľudia majú tendenciu ľahšie uveriť "plačucej matke a babičke", ktoré perfektne zahrali svoje divadlo, ako uveriť pravde, že tentokrát tu nie je problémový otec, ale matka, ktorá nemá ani chrbtovú kosť a vystaví dieťa takémuto tlaku za každú cenu!! Okrem toho, táto matka to neurobila po prvý krat, že sa snažila zničiť všetkých otcov svojich detí, a tomuto otcovi, to po 7-mich rokoch, keď ho predtým chcela zničiť krivým obvinením, to urobila znova, opakovane, a s úmyslom ! poškodiť opäť ťažko nadobudnutú povesť otca po tolkých rokoch, a to už aj cez bulvárne médiá a v tlači, a to v maximálnej možnej miere. A prečo tak konala? Tretí ex-manžel je preč, nemá ju kto živiť, prichádza o deti, ktoré postupne zverujú otcom, výživné sa scvrkáva, a už nebude mať dosť, aby to výživné mohla v bulimických záchvatoch prejesť, a nedať deťom. Pozrite si vyjadrenie Ministerky spravodlivosti ČR Benešovej. Okrem toho vidíme aj ďalšie diagnozy matky Alexie... A ďalší dôvod, prečo tento prípad medializovať a rozpitvávať na verejnosti? Sestra matky Alexie sa od 5. Novembra stáva okresnou Predsedníčkou strany za jednu nemenovanú politicku stranu, a touto "kampaňou" sa snaží akože prezentovať, že je "prorodinne založená", aby tak mohla pri kandidovaní vo voľbách vytĺcť z toho čo najväčší "politický kapitál". Rozpútala mediálnu "kampaň proti otcovi" cez svoju facebookovskú stránku, kde všetky negatíne príspevky voči osobe otca Alexie sú prezentované, ale všetky príspevky, ktoré sa zastávajú otca, dotyčná sestra matky vymazáva, aby si verejnosť mohla čítať len tie negatívne príspevky.... Prečo asi? Kto však túto osobu, teda dotyčnú sestru matky Alexie, skutočne pozná, má svoj vlastný názor.
Okrem toho, aj p. prezident Zeman a najnovšie aj p. premiér Babiš dňa 19.1.2020 o 21:00 sa k prípadu vyjadril a opravil svoje prvotné vyjadrenie k tomuto prípadu, a to pod nadpisom "Andrej Babiš je na mieste : Sokolovna Pruhonice. Stredočeský kraj, Česká Republika." vo svojom príspevku uviedol toto: citujem:
"Tak pojďme dál, minule hned na začátku jsem vám psal o případu 11leté Alexie, která má prý jít do ústavu, aby se tam naučila mít ráda svého otce. Psali to tak v Blesku a mně i mé ženě to zvedlo žaludek. Nemohl jsem to nechat jen tak, ale na druhou stranu jsem k tomu neměl žádné spolehlivé informace. Tak jsem se potkal tenhle týden s ministryní spravedlnosti Marií Benešovou a advokátkou, která zastupuje v tom případu otce a požádala mě a paní ministryni o schůzku. Tak jsem ji samozřejmě přijal. Paní advokátka přinesla důkazy, které odpovídaly rozhodnutí krajského soudu v Brně. Podle něj totiž má být dcera svěřená právě otci, kterého soud vyhodnotil jako vhodnějšího rodiče k výchově. Zároveň byla vyvrácená tvrzení, že otec byl odsouzený za sexuální delikt páchaný na matce, nebo dokonce na vlastních dětech. Ve skutečnosti to byl pokus matky dostat otce do vazby, kriminalizovat a odstranit z výchovy dítěte. Právě to se nakonec obrátilo v její neprospěch a sama matka byla za to trestně stíhaná. No a matka malé Alexie má ještě další 2 děti s jiným mužem. I jeho zastupuje stejná advokátka, a prý i u těch 2 dětí matka brání, aby se s ním děti stýkaly. Čili další opatrovnický spor. A aby toho nebylo málo, tak má ještě 1 dítě s dalším mužem. Celkem tedy 4 děti se 3 otci... POKRAČOVANIE ĎALEJ...
 
Hodnoť

POKRAčOVANIE...

Když jsem si to vyslechl, musel jsem uznat, že se média v tomhle případě příliš hnala za senzací. Je potřeba věřit tomu, že naše justice rozhoduje spravedlivě." Zdroj : https://www.facebook.com/21482... TO JE KONIEC VYJADRENIA P. PREMIERA BABIšA...
 
Hodnoť

POKRAčOVANIE 2.

Okrem toho, aj p. prezident Zeman a najnovšie aj p. premiér Babiš dňa 19.1. vo svojom príspevku uviedli, že otec bol matkou krivo obvinený, a matka otca umyselne kriminalizovala, a tak od všetkého, a hlavne od dcery, odstavila. Okrem toho otcovi malej Alexie toto zničilo povesť, poškodilo ho to ako v rodinnej, pracovnej, sociálnej, fyzickej stránke a aj finančnej stránke. Súdy tým padom, keďze bol otec vtedy krivo obvinený, na to "prihliadali" , a tak všetko odklepli matke... Skúste sa nad tým všetci zamyslieť, hlavne tí, ktorí tak vystupujete proti otcovi, kde naozaj je pravda, a že takto môže skončiť v podstate každý, kto má takúto partnerku, manželku, svokru,... bohužiaľ taká je realita.... v tomto prípade je skutočne pravda inde, ako to prezentuje matka s babkou, a otec sa momentálne vyjadriť zatiaľ nemôže... Ale ja nie som otcom, a mňa nič neviaže, nevyjadrovať sa, takže sa k tomu vyjadrujem, lebo tento prípad poznám... a už nemôžem čitať nezmysly a klamstvá týchto troch žien (teda matky Alexie, starej matky Alexie, a jej tety = sestry matky Alexie...) a aj bulvárnych plátkov...!
Okrem toho, keď súdy vo väčšine prípadov dieťa matkám, tak sa nič nedeje, všetko je v pohode. Ak však dieťa zveria otcovi, tak to už tak "predsa nemôže byť" !!! no nie,... ale NIKTO SA NEZAMYSLEL NAD TýM, PREČO SúD TAKTO ROZHODOL, A VZAL DIEŤA MATKE? ČO MÁ MATKA NA ROVÁŠI, ŽE JEJ BERÚ DIEŤA A DÁVAJú HO OTCOVI?.... toto sa už nikto neopýta, všakže? Tak sa skúste najprv zamyslieť, a potom skúste vynášať rozsudky....Okrem toho, počkajte si aj na výsledok tohto celého prípadu, a potom sa budete čudovať, kto je "MATKA ALEXIE, A AJ JEJ STARÁ MATKA, A TETA ZUZANA" čO SÚ VLASTNE ZAČ!!!
 
Hodnoť

 

Súhlasím jedine s tým, že dieťa za tento stav nemôže, avšak ani otec nie!!! Otec sa celých 7 rokov pokúšal byť so svojou dcérkou, ale nestalo sa to ani raz, !!!!!!!!keď mala matka dieťa na stretnutie s otcom pripraviť, ani raz so svojou dcérou nebol napr. na zmrzlinu, ani raz neboli na ihrisku, ani raz nešli napr. do kina na nejakú rozprávku, ani raz za celých 7 rokov, pretože v tomto stretávaní sa mu bránila matka. Tak čo mal otec malej Alexie robiť? A keď sa do toho konečne vložilo aj OSPOD a krízové centrum, konečne ku normálnym stretávaniam aj došlo. Potom to však matka znova zatrhla...! Tak čo má otec podľa vás robiť? Okrem toho, všade sa hovorí o tom, že keď Alexiu"odtrhnú" od matky, že to bude mať negatívny vplyv na malú Alexiu, ale nikto sa nezamyslel nad tým, že pri matke mohla mať zlé podmienky na rast a vývin, ako po stránke psychickej, tak po stránke fyzickej? Predstavte si žiť s matkou, ktorá je psychicky labilná, bulimička, ktorá vám nedá najesť, lebo všetko "zožerie" sama, psychicky vás zdeptá a vytýra, keď má prísť otec na stretnutie, atď atď. Okrem toho máte okolo seba starších nevlastných súrodencov, ktorí vás nemajú radi, a tiež vás týrajú.... a jednu mladšiu nevlastnú sestru, ktorá má len pár rôčkov, a ešte ničomu nerozumie.... Takže o akom dobre maloletej Alexie u matky tu hovoríte? Keď neviete podrobnosti o tomto prípade, tak nepíšte blbosti, lebo neviete fakty a skutočnosti !!! Viete iba toľko, koľko sa vám snaží "matka a stará matka Alexie " vtlačiť do hláv.... Nebuďte rukojemníkmi vy, všetci čitatelia týchto bulvarnych lží a klamstiev, a urobte si svoj vlastný názor, prosím...a nebudte rukojemníkmi týchto osôb, ako bola rukojemníčkou aj malá Alexia.
A po ďalšie: keď sa hovorí "o dobre" pre malú Alexiu, nemá tak náhodou právo dieťa aj na svojho druhého rodiča, v tomto prípade otca?.... Roky jej to bolo upierané!!! Nemôže mať toto zlý vplyv na psychický vývoj dieťaťa, že svojho otca videla vždy iba medzi dverami, a pár krát v krízovom centre na niekoľko hodín? .... Tak čo sa na to pozrieť z tejto druhej strany?..... Hmm....? Nemôže mať práve toto negatívny vplyv na psychický vývoj dieťaťa? .... Tak ľudia konečne rozmýšlajte.... a nerozhodujte sa hned, len na základe jednostranných informácií... Vám by sa to páčilo, keby vás niekto osočil takýmto hnusným spôsobom na verejnosti, a vy sa nemôžete zatiaľ brániť, lebo sa nemôžete vyjadrovať, a zatiaľ vás druhá strana takto hnusne očierňuje a očierňuje?.... Verím, že v tomto prípade spravodlivosť konečne zvíťazí , a otec a dcéra konečne budú môcť byť spolu, ...na čo sa obaja veľmi tešia... to my môžte veriť...
A nie ako tu vypisuje matka Alexie pod rôznymi nickmi, že to nie je pravda.
Práve naopak, Alexia sa teší, že konečne nebude v dome, kde ju toľké roky psychicky týrali..a čo je najsmutnejšie, že jej to robila jej vlastná matka a aj stará matka....!!!
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 1 064
 2. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 767
 3. Peter Cmorej: Pellegriniho vláda rozdala svojim v posledných dňoch ďalších 3,4 milióna € 321
 4. Michal Šimečka: Kde sú tie európske rúška? 271
 5. Tibor Ferko: Nepochopil som poďakovanie Kiskovi za blackout PS/Spolu 249
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 194
 7. Peter Kollega: Dnes som vstúpil do stoky zn. @LBlaha 105
 8. Peter Kimlička: Dovoľte ešte raz o tom hlúpom blackoute 99
 9. Július Kovács: Acylpyrín alebo Viagra ? 60
 10. Michal Lukáč: China lied, people died - ako komunizmus ničí svet. 58

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Kritérium pravdy je prax
 2. Rastislav Hrušovský: Iracionalita ekonomiky, zaklad pandemie ľudstva?
 3. Daniel Macko: K čomu vláda potrebuje výpisy hovorov v boji proti koronavírusu?
 4. Viktória Nováková: Súzvuk
 5. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1.
 6. Olívia Lacenová: Unilever ako investícia s potenciálom. Vďaka COVID-19
 7. Martin Krištoff: Dodávky ropy naďalej rastú. Dohoda zatiaľ nie je na stole
 8. Marcel Vlna: Matovičov volič premiérovi: NEBUĎ HYSTERICKÝ!
 9. Vladimír Krátky: Matovič bude potrebovať zázrak, alebo nekompromisne zamieriť ukazovák na Fica !
 10. Miroslav Sabol: Ekonomické vydieranie počas takzvanej tretej svetovej vojny


Už ste čítali?